ՀՅԴ-ն չի մասնակցի Գյումրիի ավագանու արտահերթ ընտրություններին
Հայ Հեղափոխական Դաշնակցություն կուսակցությունը չի մասնակցի Գյումրիի ավագանու արտահերթ ընտրություններին:  Այս մասին ՀՅԴ Գյումրիի կոմիտեն հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է, որ ՀՅԴ-ն ընտրական հանձնաժողովներում իր ներկայացուցիչների միջոցով վերահսկելու է ընտրությունների ընթացքը՝ արդար և թափանցիկ գործընթաց ապահովելու նպատակով:
«Մարտի 30-ին Գյումրիում կայանալիք ավագանու ընտրություններն անցկացվում են Հայաստանում շարունակվող քաղաքական ճգնաժամի և առկա մարտահրավերների պայմաններում։
Այս ընտրությունները կարևոր են ոչ միայն Գյումրիի կառավարման տեսանկյունից, այլև որպես պայքարի ևս մեկ հարթակ, իշխանության վերարտադրությունը կանխելու և ազգային շահերը պաշտպանելու համար։Այս պայմաններում ՀՅԴ-ն ի սկզբանե կարևորել է  Գյումրիում  միասնական ընդդիմադիր ցանկով հանդես գալու անհրաժեշտությունը։
Նախընթաց շրջանում այս ձևաչափը կյանքի կոչել չհաջողվեց, ուստի Գյումրիի ՀՅԴ կոմիտեն նպատակահարմար չի համարում առաջիկա ավագանու ընտրություններին իր առանձին համամասնական ցանկի առաջադրումը»ՙ-նշված է հայտարարության մեջ։
Ավելի վաղ Գյումրիի ընտրություններին չմասնակցելու մասին հայտարարել է նաև ԴՕԿ կուսակցությունը։