Հնդկաստանի և ԱՄՆ պաշտոնյաների եռօրյա հանդիպումը, որը նպատակ ունի ավարտել ժամանակավոր առևտրային համաձայնագրի իրավական տեքստը, կսկսվի ԱՄՆ-ում փետրվարի 23-ին, հաղորդում է PTI լրատվական գործակալությունը՝ հղում անելով աղբյուրին։
«Հնդկաստանի և ԱՄՆ պատվիրակությունները կսկսեն իրենց եռօրյա հանդիպումը երկուշաբթի օրը», - ասել է աղբյուրը։ Հնդկաստանի պատվիրակությունը կգլխավորի Առևտրի նախարարության ներկայացուցիչ Դարպան Ջեյնը։ Այս ամսվա սկզբին Հնդկաստանը և ԱՄՆ-ն համատեղ հայտարարություն տարածեցին՝ հայտարարելով առևտրային համաձայնագրի առաջին մասի ավարտի մասին։ Հայտարարության մեջ պարունակվող դրույթները այժմ պետք է վերածվեն իրավական փաստաթղթի, որը պետք է ստորագրեն երկու կողմերը։
Սա, ինչպես սպասվում է, տեղի կունենա մարտին։ ԱՄՆ-ն հայտարարեց հնդկական ապրանքների փոխադարձ մաքսատուրքերը 25%-ից մինչև 18% կրճատելու մասին։ Վաշինգտոնը նաև հայտարարեց Հնդկաստանի կողմից ռուսական նավթի գնման պատճառով սահմանված 25% մաքսատուրքերի վերացման մասին։