Փաշինյանը վախենում է ցանկացած ընտրական գործընթացից. Թեւանյան
Նիկոլ Փաշինյանը խոստովանեց․
նա վախենում է Գյումրիից և ընտրություններից։
Այս մասին ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում հայատարաեց «Մայր Հայաստան» շարժման առաջնորդ Անդրանիկ Թևանյանը։
«Գյումրիում Փաշինյանը բազմակի ապօրինությունների միջոցով նախ կառավարման ճգնաժամ առաջացրեց, իսկ հետո՝ ապօրինաբար չնշանակեց ավագանու արտահերթ ընտրություններ։ Հիմա նա ուզում է առանց ընտրությունների զավթել իշխանությունը, որպեսզի ոտքը պնդացնի ու նոր միայն գնա ընտրության։ Գյումրիում տեղի ունեցողը և «փրայմերիզ» կազմակերպելու ծրագիրը ցույց են տալիս, որ
1․ Գյումրիում Փաշինյանի թիմակիցները գերթե զրոյական վարկանիշ ունեն,
2․ եթե Փաշինյանը շարժվեր օրենքով և արտահերթ ընտրություններ նշանակեր այս տարվա դեկտեմբերին, ապա «Քաղաքացիական պայմանագիրը» ջախջախիչ պարտություն էր կրելու,
3․ Փաշինյանն ուզում է իր թիմակիցներից որևէ մեկին նշանակել Գյումրիի քաղաքապետի ժամանակավոր պաշտոնակատար, որպեսզի սպասվող արտահերթ ընտրություններում կարողանա վարչական, կրիմինալ և փողային լծակներով գոնե ինչ–որ տոկոս հավաքել,
4․ Փաշինյանը վախենում է ցանկացած ընտրական գործընթացից՝ լինի այն համապետական կամ տեղական մասշտաբով։ Երևանի ընտրություններից հետո սրանց աչքը վախեցել է և դա է պատճառը, որ հրաժարվում են թե՛ հանրաքվեից, թե՛ ԱԺ արտահերթ ընտրություններից, թե՛ Գյումրիի ընտրություններից՝ փորձելով ժամանակ ձգել։
Փաշինյանին հնարավոր է հեռացնել ընտրությունների միջոցով՝ լինի այն արտահերթ կամ հերթական։
Ինքն ամենալավը գիտի այդ մասին ու դրա համար էլ վախեցած է ընտրություններից։ Գյումրիից քայլելով եկավ ու հանգամանքների բերումով դարձավ իշխանություն։
Գյումրիում էլ սրա վերջի սկիզբը պետք է դնել»,- նշել է նա։