ՔՊ-ում որոշել են՝ ում նշանակել Քյարամյանի փոխարեն․ ArmLur.am
ArmLur.am-ի տեղեկությունների համաձայն՝ քաղաքական իշխանությունը վերջնական որոշում է կայացրել և Քննչական կոմիտեի նախագահ կնշանակվի ՀՀ Գլխավոր Դատախազի տեղակալ Արթուր Պողոսյանը։
Գլխավոր դատախազությունում այդ տեղեկությունը բոլորին հայտնի է և նրանք ներքին կարգով այս պահին հրաժեշտ են տալիս Արթուր Պողոսյանին և լավ աշխատանք մաղթում հետագա պաշտոնում։
Իսկ ինչ ճանապարհ է անցել նա։
Ծնվել է 1981 թվականի հուլիսի 10-ին։
Աշխատանքային գործունեություն
2022 թվականի սեպտեմբերի 30-ին նշանակվել է Գլխավոր դատախազի տեղակալ:2022 թվականի սեպտեմբերի 29-ին նշանակվել է ՀՀ զինվորական դատախազի տեղակալի պաշտոնին։
2020 թվականի մայիսի 15-ից մինչև 2022 թվականի սեպտեմբերի 28-ը Ա. Պողոսյանը զբաղեցրել է ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության քննչական դեպարտամենտի պետի պաշտոնը։
18.04.2017-13.05.2020թթ. – Լոռու մարզի դատախազի տեղակալ, իսկ 2020 թվականի մայիսի 13-14-ին՝ ՀՀ գլխավոր դատախազության կոռուպցիոն հանցագործությունների գործերով վարչության պետ։