«Ռեալը» ցանկանում է ձեռք բերել ավելի շատ իսպանացի խաղացողների
Մադրիդի «Ռեալը» ցանկանում է թիմն ուժեղացնել իսպանացի ֆուտբոլիստներով։ Ըստ Relevo-ի՝ Մադրիդի «Ռեալի» ղեկավարությունը միաձայն կողմ է մոտ ապագայում ավելի շատ իսպանացիների հետ պայմանագիր կնքելուն, որպեսզի վերականգնվի ակումբի ներկայացվածությունը Իսպանիայի հավաքականում և երկրի ներքին տրանսֆերային շուկայում:
Առաջիկա մի քանի տրանսֆերային պատուհանների ընթացքում «Ռեալը» մտադիր է կենտրոնանալ ինչպես իսպանացի խաղացողների, այնպես էլ նրանց, ովքեր ապագայում կարող են հրավիրվել ազգային հավաքական: Նշվում է, որ վերջին մի քանի տարիների ընթացքում Մադրիդի «Ռեալի» հետ կնքած իսպանացի խաղացողներից շատերը չեն արդարացրել ակումբի ղեկավարության սպասելիքները, ինչը հանգեցրել է նրան, որ ակումբը կենտրոնացել է արտասահմանցի խաղացողներ ձեռք բերելու վրա:
Այժմ եվրոպական ֆուտբոլում Իսպանիայի դիրքերի ամրապնդման ֆոնին մադրիդցիները մտադիր են փոխել տրանսֆերային քաղաքականությունը։
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերին Մադրիդի «Ռեալի» ոչ մի ներկայացուցիչ չի հրավիրվել Իսպանիայի հավաքական։