Հարկային մարմիններն արգելափակել են Խաբիբ Նուրմագոմեդովի կազմակերպությունների հաշիվները
Դաշնային հարկային ծառայությունը արգելափակել է Ultimate Fighting Championship (UFC) նախկին չեմպիոն Խաբիբ Նուրմագոմեդովի կազմակերպությունների հաշիվները։ Այս մասին գրում է Mash Telegram ալիքը։
Ըստ աղբյուրի՝ խոսքը «Ֆուտբոլի գնդակի թանգարան» և «Կրթության, սպորտի և սոցիալական նախաձեռնությունների զարգացման հիմնադրամ» ընկերությունների մասին է, որոնցում մարտիկը նշված է որպես հիմնադիր։
«Արգելափակումը, հավանաբար, տեղեկատվության և պաշտոնական փաստաթղթերի սխալների պատճառով է: Հիմնադրամը թաքցրել է իր հիմնադիրների մասին տեղեկությունները 2021 թվականին։ Իսկ Խաբիբը թանգարանը կառավարել է ՀԿ-ի միջոցով»,- նշվում է հաղորդագրության մեջ։
Հուլիսի 1-ին Դաշնային հարկային ծառայությունը կալանք է դրել բացարձակ պայքարի առաջնության նախկին չեմպիոնի հաշիվների վրա։
Խաբիբ Նուրմագոմեդովն իր վերջին մենամարտն անցկացրել է 2020 թվականի աշնանը՝ UFC մրցաշարում հաղթելով ամերիկացի Ջասթին Գետջեին։ Ծեծկռտուքից անմիջապես հետո նա հայտարարեց պրոֆեսիոնալ կարիերայից հեռանալու մասին՝ բացատրելով, որ խոստացել է մորը չմենամարտել առանց հոր։ Կարիերան ավարտելուց հետո Նուրմագոմեդովը հիմնեց Eagle FC առաջխաղացումը։