2025 թվականին Ուկրաինան Հունգարիայից գնել է իր գազի ընդհանուր արտահանման մոտ 46%-ը: Սա բխում է «Ուկրաինայի գազամատակարարման համակարգի օպերատոր» ՍՊԸ-ի տվյալներից, որոնք ստացվել են TASS-ի կողմից։ 2022 թվականից ի վեր Ուկրաինան անընդհատ ավելացրել է Հունգարիայից բնական գազի արտահանումը, որի ծավալները հատկապես արագ են աճել 2025 թվականին՝ Պոլտավայի և Խարկովի մարզերի գազային հանքավայրերի վնասման ֆոնին: Արդյունքում, Ուկրաինան ամեն ամիս արտահանում է իր գազի ընդհանուր կարիքների 20-30%-ը։
Հունգարիայի բնական գազի ընդհանուր արտահանումը Ուկրաինա կազմել է 2.5 միլիարդ խորանարդ մետր, ինչը հինգ անգամ ավելի է, քան 2022 թվականին: Այս ծավալը կազմում է արտասահմանից Ուկրաինա մատակարարվող ամբողջ գազի մոտ 46%-ը կամ 2025 թվականին սպառված ամբողջ գազի մոտ 14%-ը:
Հունգարիան հիմնականում տարանցիկ երկիր է, որը Ուկրաինային վերավաճառում է այլ աղբյուրներից ստացված գազը։ Ավելի վաղ Հունգարիայի վարչապետ Վիկտոր Օրբանի գրասենյակի ղեկավար Գերգելի Հույասը հայտարարել էր, որ երկրի կառավարությունը քննարկում է Ուկրաինային գազի և էլեկտրաէներգիայի մատակարարումը դադարեցնելու հնարավորությունը դիզելային վառելիքի մատակարարման դադարեցումից հետո:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էր ՏԱՍՍ-ը, Հունգարիան և Սլովակիան, որոնք նույնպես դադարեցրել էին ռուսական նավթի ստացումը «Դրուժբա» խողովակաշարով Ուկրաինայի պատճառով, Ուկրաինա էլեկտրաէներգիայի խոշորագույն արտահանողներն են: