Նոր Նորքի թաղապետարանում փորվեց Արամ Սարգսյանի քաղաքական գերեզմանը
Mediahub.am-ը գրում է.
Այսօր Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանի խոսքից պարզ դարձավ, որ Նոր Նորքի թաղապետ Տիգրան Տեր-Մարգարյանը պաշտոնանկ չի արվելու։
Ավինյանը խիստ, բայց բարի ուսուցչի տոնով խրատեց թաղապետին, նա էլ մեղքը ձևականորեն ընդունած աշակերտի պես զղջաց ու այդքանով թատրոնն ավարտվեց։
Շատերը կարծում են, որ թաղապետին պաշտոնանկ չանելու պատճառը «Հանրապետություն» կուսակցության շանտաժն էր Նիկոլ Փաշինյանին, որ եթե Նոր Նորքի թաղապետը հեռացվի, ապա իրենք վայր կդնեն մանդատները ու կպարալիզացնեն Երևանի քաղաքապետարանի աշխատանքները, այլ խոսքով, Երևանում ՔՊ-ին կզրկեն իշխանությունից։
Գուցե այս հանգամանքը որոշակի ազդեցություն ունեցել է, բայց Նիկոլ Փաշինյանն անշուշտ կօգտվի իրավիճակից ու կփորձի այն ծառայեցնել իրեն։
Առաջին հայացքից Արամ Սարգսյանը ներկա պահին թվում է «ուժեղ» տղա, որը կարողացավ հաղթած դուրս գալ այս խայտառակ միջադեպից։ Համագյուղացիների աչքին թվալու է մի դեմք, որը կարողանում է իր պայմանները թելադրել երկրի վարչապետին, բայց իրականում նրա այս հաղթանակը սահմանափակվելու է միայն իրենց գյուղի շրջանակներում ու «գեղի հերոսի» տիտղոսով։