Կոկաինի գործով հետապնդումը էլի երկարաձգվել է. նամակները չեն գալիս. «Ժողովուրդ»
«Առեղծվածային պայմաններում Հայաստանում հայտնված 1 տոննա կոկաինի գործով քրեական հետապնդման ժամկետը, «Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն, հերթական անգամ երկարաձգվել է:
Կա՛մ նախաքննական մարմինը գործով մեղադրյալների նկատմամբ քրեական հետապնդումը պետք է դադարեցնի, կա՛մ այն դատարան ուղարկի: Սակայն որոշել են քրեական հետապնդման ժամկետը եւս 1 ամսով երկարաձգել, ու սա առաջին երկարաձգումը չէ:
Նշենք, որ երկարաձգման պատճառը, ըստ էության, այն է, որ նախաքննական մարմնի կողմից մի շարք եվրոպական երկրներ նամակներ են ուղարկվել, եւ կոնկրետ հարցադրումներ են արվել ու հիմա էլ սպասում են կոնկրետ պատասխանների։
Հիշեցնենք, որ ԱԱԾ-ն հայտնել էր «Մրգենի» ՍՊ ընկերության փաստացի սեփականատիրոջ, ԱԺ նախկին պատգամավոր Միհրան Պողոսյանի, նույն ընկերության տնօրենի և պահեստապետի նկատմամբ, խմբի կազմում, նախնական համաձայնությամբ, առանձնապես խոշոր չափերով թմրամիջոց, մասնավորապես՝ 1 տոննա կոկաին ապօրինի իրացնելու և թմրամիջոցի մաքսանենգություն կատարելու համար ՀՀ քրեական օրենսգրքի համապատասխան հոդվածներով հանրային քրեական հետապնդում հարուցելու մասին:
Վերջիններիս նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրվել է կալանքը, նախկին պատգամավորի նկատմամբ հայտարարվել է հետախուզում. սակայն կալանավորների նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանքը հետագայում փոխվեց:Ի դեպ, իրավաբանական անձանց պետական ռեգիստրի տվյալներով՝ «Մրգենի» ՍՊԸ-ն հիմնադրվել է «Թավշյա հեղափոխությունից» հետո՝ 2018 թվականի հուլիսի 27-ին։
Ընկերության տնօրենը Ռուսաստանի քաղաքացի Լևոն Աթաջանյանն է»:Մանրամասները՝ «Ժողովուրդ» օրաթերթի այսօրվա համարում: