Արամ Ա. Հայրապետը քննարկել է Ջեզիրեում ստեղծված իրավիճակն ու հայ համայնքի կացությունը
Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա. կաթողիկոսն ընդունել է Ջեզիրեի առաջնորդական փոխանորդին։ Հայտնում են Կաթողիկոսության մամուլի ծառայությունից․
«Երկուշաբթի, 24 Փետրուար 2025-ին, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա. Վեհափառ Հայրապետին այցելեց Բերիոյ Հայոց Թեմի Ճէզիրէի շրջանի առաջնորդական փոխանորդ Հոգշ. Տ. Լեւոն Վրդ. Եղիայեանն ու ազգային գործիչ Խաչիկ Մելքոնեանը։ Հայր սուրբը Վեհափառ Հայրապետին համապարփակ կերպով պարզեց յատկապէս Ճէզիրէյի մէջ տիրող իրավիճակին եւ հայ համայնքին մասին։ Ան նաեւ անդրադարձաւ համայնքի եկեղեցական ու ազգային կեանքին եւ անոր առջեւ ծառացած մարտահրաւէրներուն ու դժուարութիւններուն։
Վեհափառ Հայրապետը գնահատեց հայր սուրբին ու համայնքի պատասխանատուներուն նուիրեալ աշխատանքը, որ կը միտի ծառայել մեր ժողովուրդին՝ անոր ջամբելով մեր հոգեւոր ու ագզային արժէքները։ Այս առիթով Նորին Սրբութիւնը իր հայրական թելադրութիւնները տուաւ հայր սուրբին ու Մելքոնեանին՝ անոնց մաղթելով յաջող ու արդիւնաւէտ ծառայութիւն»,- նշվում է հաղորդագրության մեջ։